Vzdorujme válce a mrazu na Ukrajině!

Assembly je online anarchistické médium z Charkova na Ukrajině. Od počátku agrese armády Ruské federace tento projekt za dramatických okolností pevně drží anarchistický a internacionalistický prapor. V bombardovaných lokalitách se účastní akcí solidarity a odporu zdola, aniž by se utápěl v podpoře ukrajinské vlády. Zachovává si kritický postoj k ukrajinskému státu i jeho řídícím orgánům, přičemž odhaluje zkorumpovanost různých úrovní státní správy. Assembly též poskytuje informace pracujícím a kritizuje místní šéfy, kteří využívají situace k ještě většímu vykořisťování pracující třídy.

Assembly hlasitě a jasně zastává anarchistické, protistátní a antimilitaristické zásady, zatímco většina “anarchistických” jednotlivců a skupin na Ukrajině hodila všechny zásady přes palubu, jakmile začala invaze.

Vzhledem k tomu, že ruská armáda zničila základní infrastrukturu, bude mít ukrajinské obyvatelstvo nedostatek tepla, přičemž zima bývá v této oblasti obzvlášť krutá. Energetický problém, který se již dotýká mnoha z nás, na Ukrajině vyvstává ještě dramatičtějším způsobem. Proto s blížící se zimou vyhlašujeme naléhavou výzvu k solidaritě s projektem Assembly a jeho aktivitami. Jedním z důležitých projektů je vznikající komunitní topeniště, které pomůže lidem v Charkově přežít zimu během topné krize. Tento projekt mimo jiné podporuje i kampaň Make Tattoo Not War (MTNW), přičemž je možné k podpoře využít fond o kterém jsou informace na stránkách MTNW.